z panna mloda
 

PRM
  Polski Ruch Motocyklowy

     Organizacja Motocyklowego Rajdu Pamięci Ofiar Pierwszego Transportu Więźniów do KL Auschwitz jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Zrobimy co w naszej mocy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niektóre sprawy wymagają czasu i nie zależą tylko od nas. Musimy uzyskać szereg zgód, pozwoleń, dopiąć terminy i godziny, gdyż w tym czasie nie tylko my będziemy czcić pamięć pierwszego transportu. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Na tej stronie (i na stronie wydarzenia na FB) będziemy na bieżąco wstawiać nowe informacje dotyczące organizacji Rajdu. Osoby, które zgłoszą swoje uczestnictwo w Rajdzie będą również otrzymywać informacje na maila.

OGŁOSZENIA:

Odpowiadając na liczne pytania o możliwości dołączenia do Rajdu w trakcie jego przejazdu, informujemy, że nie jest to możliwe.
Istotą tego Rajdu jest godne oddanie czci więźniom pierwszego transportu poprzez przyjazd do miejsca, skąd zostali wywiezieni i przejazd z Tarnowa do Oświęcimia wioząc numer jednego z więźniów.
Jeszcze przed rozpoczęciem rajdu, każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma numer obozowy jednego z więźniów, pozna jego imię, skąd pochodził i jego losy przed i po obozie, jeżeli go przeżył i jeżeli takowe dane są dostępne.
Prosimy więc nie traktować tego Rajdu jak wycieczki czy parady motocyklowej, ale raczej jako manifestacji, w której chcemy powiedzieć NIGDY WIĘCEJ i uczcić tych młodych ludzi, którzy jako pierwsi polscy więźniowie polityczni trafili do miejsca, które stało się piekłem na ziemi.
« powrót
Archiwum:         
Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
 
Rajd Pierwszego Transportu

TKM WATAHA
jest członkiem:

PRM Polski Ruch Motocyklowy

Polskiego Ruchu
Motocyklowego 1978

uskrzydlony 2009
 "Uskrzydlony 2009"
dla TKM WATAHA


© WATAHA 2003 - 2017