wataha-triumph-kawasaki
 

PRM
  Polski Ruch Motocyklowy

Rajd Pierwszego Transportu

 

Rajd Tarnów - Oświęcim

     Każdego roku 14. czerwca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. W tym dniu 1940 roku z Tarnowa wyruszył pierwszy transport więźniów do niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu. Pamiętając o okrutnym doświadczeniu tego czasu Tarnowska Konfederacja Motocyklistów WATAHA od lat uczestniczy w uroczystościach poświęconych Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych.

     Jako Konfederacja pragniemy utrzymywać pamięć o tamtych tragicznych wydarzeniach, dlatego czynnie uczestniczymy w obchodach upamiętniających to wydarzenie zarówno w Tarnowie jak i w Oświęcimiu.

     Każdego roku w dniu 14. czerwca - nie zważając na pogodę - wczesnym rankiem udajemy się pod Pomnik Pierwszego Transportu, skąd ruszamy do Oświęcimia, gdzie, na terenie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego spotkamy się z żyjącymi świadkami tamtych dni. A tym, którzy zginęli - wraz z Chrześcijańskim Stowarzyszeniem Rodzin Oświęcimskich - oddajemy hołd, składając kwiaty i zapalając znicze pod Ścianą Śmierci.

     Zachęcamy wszystkich Tarnowian, szczególnie motocyklistów, ale nie tylko, aby przyłączyli się do nas i wraz z nami dali świadectwo, że pamiętamy o tych, którzy zginęli w nieludzkich warunkach.


Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
 
Rajd Pierwszego Transportu

TKM WATAHA
jest członkiem:

PRM Polski Ruch Motocyklowy

Polskiego Ruchu Motocyklowego

Tarnowskie Forum Organizacji Pozarządowych Tarnowskiego Forum Organizacji Pozarządowych

 

uskrzydlony 2009
 "Uskrzydlony 2009"
dla TKM WATAHA

© WATAHA 2003 - 2017