z panna mloda
 

PRM
  Polski Ruch Motocyklowy 1978

     Organizacja Motocyklowego Rajdu Pamięci Ofiar Pierwszego Transportu Więźniów do KL Auschwitz jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Zrobimy co w naszej mocy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niektóre sprawy wymagają czasu i nie zależą tylko od nas. Musimy uzyskać szereg zgód, pozwoleń, dopiąć terminy i godziny, gdyż w tym czasie nie tylko my będziemy czcić pamięć pierwszego transportu. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Na tej stronie (i na stronie wydarzenia na FB) będziemy na bieżąco wstawiać nowe informacje dotyczące organizacji Rajdu. Osoby, które zgłoszą swoje uczestnictwo w Rajdzie będą również otrzymywać informacje na maila.

OGŁOSZENIA:

Ruszamy zaraz po 8 spod Pomnika Pierwszego Transportu. Jedziemy do A4 ul. Nowodąbrowską. Autostradą A4 jedziemy do węzła Balin, dalej przez Chrzanów i Libiąż. Polecam przygotować drobne na bramki w Balicach. Po przejechaniu bramek grupujemy się ponownie na najbliższej stacji benzynowej.
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w organizowanym przez TKM WATAHA Rajdzie Pierwszego Transportu.
W dniu 13. czerwca wieczorem przejedziemy trasą więźniów sprzed więzienia do łaźni, gdzie więźniowie spędzili noc. Spotykamy się pod klubem (Monopolowa 4) o godz. 18.
Natomiast w poniedziałek 14. czerwca - w 81. rocznicę pierwszego transportu - spotykamy się rano o godz. 8 przy Pomniku Pierwszego Transportu Więźniów do KL Auschwitz (Plac Więźniów KL Auschwitz), gdzie po złożeniu wiązanki i zapaleniu zniczy ruszymy do Oświęcimia, na rampę kolejową, do której dotarli więźniowie. Tam, pod pamiątkową tablicą na ternie Małopolskiej Uczelni Państwowej im. Witolda Pileckiego oddamy hołd więźniom pierwszego transportu.
Prosimy poinformować nas mailowo o chęci udziału w Rajdzie rajd@wataha.tarnow.pl.
Archiwum:         
Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
 
Rajd Pierwszego Transportu

TKM WATAHA
jest członkiem:

PRM Polski Ruch Motocyklowy

Polskiego Ruchu
Motocyklowego 1978

uskrzydlony 2009
 "Uskrzydlony 2009"
dla TKM WATAHA


© WATAHA 2003 - 2017