z panna mloda
 

PRM
  Polski Ruch Motocyklowy

     Organizacja Motocyklowego Rajdu Pamięci Ofiar Pierwszego Transportu Więźniów do KL Auschwitz jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Zrobimy co w naszej mocy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niektóre sprawy wymagają czasu i nie zależą tylko od nas. Musimy uzyskać szereg zgód, pozwoleń, dopiąć terminy i godziny, gdyż w tym czasie nie tylko my będziemy czcić pamięć pierwszego transportu. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Na tej stronie (i na stronie wydarzenia na FB) będziemy na bieżąco wstawiać nowe informacje dotyczące organizacji Rajdu. Osoby, które zgłoszą swoje uczestnictwo w Rajdzie będą również otrzymywać informacje na maila.

OGŁOSZENIA:

Pragnąc zachęcić Was do poszukiwania informacji o więźniach pierwszego transportu przedstawiamy miejscowości, które widnieją w informacjach o pierwszym transporcie , jako miejsca urodzenia więźniów. W większości przypadków nie znamy miejsc zamieszkania, pobytu, zatrudnienia czy aresztowania.
Prezentowane miejscowości są miejscami urodzenia.
O wielu więźniach wciąż nie wiemy nic. Skąd pochodzili, gdzie się urodzili, gdzie byli aresztowani.
Zachęcamy do dopytywania się w urzędach, wśród znajomych i rodziny, w parafiach. Może jeszcze gdzieś są jakieś informacje, może ktoś, coś pamięta z opowieści rodziców czy dziadków. Każdy ślad może być pomocny.
Komunikat nr 1
2020-02-13
Ukazał się komunikat nr 1.
Komunikaty są bardzo ważnymi informacjami dotyczącymi Rajdu - zainteresowani uczestnictwem powinni się z nimi zapoznać.
Komunikat będzie wysłany do wszystkich, którzy dokonali rejestracji. Jeżeli nie dostaniesz komunikatu na maila do 15 lutego, to znaczy, że nie mamy Twojego zgłoszenia.
Odpowiadając na liczne pytania o możliwości dołączenia do Rajdu w trakcie jego przejazdu, informujemy, że nie jest to możliwe.
Istotą tego Rajdu jest godne oddanie czci więźniom pierwszego transportu poprzez przyjazd do miejsca, skąd zostali wywiezieni i przejazd z Tarnowa do Oświęcimia wioząc numer jednego z więźniów.
Jeszcze przed rozpoczęciem rajdu, każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma numer obozowy jednego z więźniów, pozna jego imię, skąd pochodził i jego losy przed i po obozie, jeżeli go przeżył i jeżeli takowe dane są dostępne.
Prosimy więc nie traktować tego Rajdu jak wycieczki czy parady motocyklowej, ale raczej jako manifestacji, w której chcemy powiedzieć NIGDY WIĘCEJ i uczcić tych młodych ludzi, którzy jako pierwsi polscy więźniowie polityczni trafili do miejsca, które stało się piekłem na ziemi.
Noclegi z 13 na 14 czerwca, każdy załatwia indywidualnie. Oczywiście jest "ale". Chcemy zorganizować "miasteczko rajdowe" gdzie będzie można: zostawić bezpiecznie motocykl, rozbić swój namiot, skorzystać z namiotów wojskowych, które tam rozbijemy i być może z noclegów w bursie lub pod dachem w salach z własnymi karimatami i śpiworami. Byłaby to najtańsza, a może i darmowa opcja noclegu. Chcemy też pomóc w rezerwacji noclegów w wybranych hotelach w dobrej cenie. Postaramy się jak najszybciej przekazać listę takich miejsc. Określenie w zgłoszeniu rodzaju noclegu pomoże nam w organizacji.
Odpłatność
2020-01-18
W związku z licznymi zapytaniami, informujemy, że bardzo chcemy aby udział w Rajdzie był bezpłatny, a jedyne koszty, z jakimi trzeba by się liczyć, to oczywiście paliwo na dojazd, nocleg, wyżywienie i ewentualnie zakup pamiątek. Wszystko zależy od ewentualnych sponsorów. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w tej kwestii optymistami.
Gdyby ktoś chciał wesprzeć nas finansowo, prosimy o wykonanie przelewu z dopiskiem RAJD na konto Konfederacji nr: 10 2030 0045 1110 0000 0321 9840
Archiwum:         
Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie
 
Rajd Pierwszego Transportu

TKM WATAHA
jest członkiem:

PRM Polski Ruch Motocyklowy

Polskiego Ruchu Motocyklowego

 

uskrzydlony 2009
 "Uskrzydlony 2009"
dla TKM WATAHA


© WATAHA 2003 - 2017